- Részletek
A Panorama® teszt fejlesztője, az amerikai Natera Inc. úttörő és piacvezető a szabad sejtmentes DNS (cfDNS) vizsgálatában. A legfrissebb kutatásukban majdnem 21 000 várandós vett részt 21 orvosi központból a világ minden részéről, amellyel ez a tanulmány a legtöbb genetikai adatot gyűjtötte össze a nem invazív prenatális tesztek (NIPT-ek) vizsgálatára. A tanulmány során validálták a Panorama® teszt új mesterséges intelligencián alapuló algoritmusát, a Panorama AI-t (Artificial Intelligence-t), amely a Natera által végzett több mint 2 millió cfDNS vizsgálatból származó információt használta fel.
A Panorama AI legfőbb 22q11.2 mikrodelécióval (DiGeroge-szindrómával) kapcsolatos eredményei:
· A vizsgálat a vártnál magasabb, 1 az 1524-hez, előfordulást mutatott a DiGeroge-szindrómánál az általános populációban, ami jól mérhető a rutinvizsgálatoknál általánosan ajánlott betegségekhez képest, mint például az alacsony kockázatú várandósoknál a Down-kór (~ 1/1000), a cisztás fibrózis (~ 1/2500) és a gerincizom atrófia (SMA) (~ 1/10 000).
· A tanulmány megerősítette, hogy a Panorama® teszt
- Részletek
Nemrég jelent meg az ACOG terhesgondozásról és a várandósok szűréséről szóló legújabb szakmai protokollja. Az irányelvek szerint a korábbitól eltérően a várandós életkorától és más kockázati tényezőtől függetlenül ajánlani kell a genetikai szűrőteszteket, hogy mindenki igénybe vehesse azokat.
A magzati kromoszóma eltéréseket feltérképező prenatális vizsgálatokat úgy tervezték, hogy minél pontosabban tudják felmérni, hogy a magzatnak van-e valamilyen kromoszomális rendellenssége (pl. Down-, Edwards- vagy Patau-szindrómák). Nagyon sokféle prenatális szűrőteszt és diagnosztikus vizsgálat érhető el, amelyek közül mindegyik más előnyökkel és hátrányokkal
- Részletek
2020. június 17-től minden, a PentaCore Laboratóriumba mintavételre bejelentkező várandós részére a Panorama teszt mellé ingyenes COVID-19 gyorstesztet biztosítunk. A Natera és a PentaCore számára kiemelten fontos az ügyfelek biztonsága, ezért a jelenleg elérhető legjobb gyorsteszt elvégzését ajánljuk fel az ügyfeleinknek. A lehetőség visszavonásig érvényes.
- Részletek
Értesítjük tisztelt ügyfeleinket, hogy jogszabályi kötelezettségeinknek eleget téve 2020. június 1-től a PentaCore Laboratórium, mint magánegészségügyi szolgáltató is csatlakozott az EESZT-hez (Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér, www.eeszt.gov.hu).
Az EESZT-be való adatfeltöltés TAJ számhoz kötött, így mostantól minden páciensünk esetében kötelező a TAJ szám megadása. Genetikai vizsgálatok esetében szeretnénk kiemelni, hogy a TÉR-be genetikai adatot/eredményt nem töltünk fel a genetikai adatok védelméről szóló törvény értelmében, így jelenleg kizárólag az ügyfél nálunk való megjelenése kerül az EESZT-be .
Kérjük megértésüket és közreműködésüket a jogszabályi kötelezettségeink sikeres betartásában! Köszönjük!
- Részletek
Összegyűjtöttük minden fontos információt annak érdekében, hogy önök a számukra legmegfelelőbb tesztet válasszák.
Az alábbi linkre kattintva megtudhatják, hogy mi a különbség a szerológia gyorsteszt és a PCR alapú tesztek között.
Foglaljon még ma időpontot ingyen hívható zöld számunkon: 06 80 69 69 69
Vigyázzunk magunkra, vigyázzunk egymásra!